16.7 C
Brno
Neděle, 24 září, 2023
- Reklama -časopis
DomůRady a NávodyTajemstvím svůdnosti je vůně. Naučte se vybrat si správný parfém

Tajemstvím svůdnosti je vůně. Naučte se vybrat si správný parfém

Vyhněte se chybám při používání parfémů.

Co hraje roli při výběru partnera nebo partnerky? V živočišné říši jsou to například i pachové látky, tedy feromony, které činí jednotlivce pro opačné pohlaví přitažlivým.

Takové signály, které povzbuzují sexuální přitažlivost a působí stimulující, vytvářejí „magickou“ chemii iu lidí.

Není se co divit, že i mistři vůní a parfumeré se snaží uměle vytvořit vůně plné feromonů a nabídnout je lidem, aby na ostatní působili atraktivní.

Věděli jste však, že některé typy přírodních vůní v druhých přirozeně vzbuzují určité emoce?

Svůdně, sebevědomě i něžně
Výběrem konkrétní přírodní ingredience v parfému dokáže člověk ovlivnit to, jak zapůsobí na jiné lidi. V některých situacích tak může záměrně sáhnout po takovém aroma, jaké se mu hodí. Jiná je vhodná pokud chce žena například vzbudit vášeň, jiná chce-li flirtovat nebo si udržet muže pouze v přátelské rovině.

Parfumérka Karen Gilbert, která je odbornice na vytváření vlastních vůní, se s Daily Mailem podělila o tipy, jak používat parfémy, aby se člověk cítil více sebevědomě a svůdně a jak si být jist, že určitá vůně není krokem vedle.

S romantikou a sváděním se podle ní pojí jasmín a ylang ylang. V takovém případě je třeba sáhnout po parfémech, které voní jako exotické květiny.

Chcete-li působit jemně a něžně, vyberte si parfém s pižmem a krémovým santalovým dřevem. Na vytvoření tajemné atmosféry a určitě dominance si zase zkuste vybrat parfém s kořeněnou, orientální vůní.

Vůně každodennosti
Jiné je to v případě, že používáme parfémy na běžný den.

Abychom voněli svěže a čistě, hodí se navonět produkty s obsahem citrusů a zelených květů, tedy například bergamotem, čerstvou trávou, bylinkami, zeleným čajem, mandarinkami a podobně. Skvěle se hodí do práce či během sportování.

K večerní příležitosti můžete použít i silnější, exotičtější parfém, případně sladší tóny s nádechem čokolády či bonbonů. Neplatí to ovšem v případě, že se budete pohybovat ve větší společnosti lidí. Těžké vůně mohou být pro druhé obtěžující.

Aby vám parfém na pokožce co nejdéle vydržel, zkuste se nejprve natřít tělovým krémem. Když ho už aplikujete, nedělejte tak přímo na tělo – stříkněte trochu parfému do vzduchu a tímto oblakem přejeďte, zachytí se tak i na vlasech a oblečení.

Nejčastější chyby při používání parfémů

 1. Míchání zápěstí o sebe
  Při tření zápěstí tělo generuje teplo a zahřívá pokožku. Právě tehdy začne produkovat enzymy, které naruší, respektive urychlí přirozené rozvinutí vůně. Hlavní a střední tóny pak vyprchají mnohem dříve.
 2. Skladování v teplotně nevyvážené místnosti
  Parfémy zvykneme skladovat v koupelně, mohou však být velmi citlivé na změny tepla. Teplotní přechod z chladné do rozehřáté koupelny a zpět jim tak může uškodit.
 3. Nákup velkých flakonů
  I parfémy mají svoji expiraci, respektive se časem může měnit jejich vůně, která už později nemusí být příjemná. Je proto zbytečné kupovat si obrovskou lahvičku, pokud ji nemineme do několika měsíců.
 4. Aplikování na suchou pokožku
  Pokud si parfém nastříkáme na suchou pokožku, může se stát, že nadměrným pocením se vůně znehodnotí, případně nerozvine. Pomůže, pokud se parfém zachytí i na vlasech a oblečení.
 5. Zkoušení na papírcích a netrpělivost
  V obchodě máte možnost nastříkat parfém na papírek a ovoniavat. Na vlastní kůži však může vonět úplně jinak, proto je důležité parfém zkoušet na sobě – na zápěstí, zevnitř loktů, ve výstřihu, na spáncích nebo za ušima. Zároveň je třeba si uvědomit, že po aplikaci je třeba počkat alespoň 15 minut, aby se rozvinuly všechny jeho vůně. První, kterou ucítíme, jsou totiž pouze tóny „hlavy“. Teprve později přechází do „srdce“ a „základu“.
zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek