3.9 C
Brno
Úterý, 28 března, 2023
- Reklama -časopis
DomůPodnikáníTwitter spustil placené ověřování, vznikly stovky falešných účtů

Twitter spustil placené ověřování, vznikly stovky falešných účtů

Službu dočasně pozastavili.

Na sociální síti Twitter se objevila řada falešných účtů známých osobností včetně papeže Františka či bývalého amerického prezidenta George Bushe ml. Stalo se tak poté, co Twitter spustil službu měsíčního poplatku za ověření uživatelů.

Twitter na začátku listopadu spustil službu, v rámci které si uživatelé mohli za osm dolarů měsíčně zakoupit známý symbol bílé dýmky na modrém pozadí označující ověřené uživatele. Předtím, než sociální síť koupil miliardář Elon Musk, dostaly symbol ověření jen skutečné účty osobností známých z politického, kulturního či sportovního světa.

Twitter měl dosud zhruba 423 tisíc ověřených účtů, z nichž mnohé patřily i novinářům z celého světa.

Po spuštění nové služby se však na platformě objevilo velké množství falešných účtů. Podvodníci dokonce vytvořili i nepravé účty společností Tesla a SpaceX, jejichž vlastníkem je samotný Musk.

The Guardian připomíná, že v současnosti existují dvě kategorie bílých dýmek. Po kliknutí na tento symbol u jména účtu se objeví informace, že uživatel je buď „známou osobností politiky, zpravodajství, kultury či jiné kategorie“, nebo jen předplatitelem nové služby.

Možnost přidat si do účtu bílou dýmku Twitter proto v noci na sobotu dočasně pozastavil. Podle Muska by se mohla vrátit koncem příštího týdne.

„Pravděpodobně na konci příštího týdne,“ reagoval Musk na otázku, kdy se ikona vrátí.

Minulý týden zároveň začal Twitter k oficiálním účtům přidávat dodatečný symbol šedé barvy, aby je tak odlišil od předplacených účtů. Toto označení během následujících dnů zrušil a vzápětí opět obnovil.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek