9 C
Brno
Pátek, 2 června, 2023
- Reklama -časopis
DomůPodnikáníNástroje pro práci s kovem v dílně

Nástroje pro práci s kovem v dílně

Moderní technologie nám může ušetřit energii a čas nejen při práci se dřevem, ale i s kovem. Tady je považovaný za odolnější materiál, proto potřebujeme také lepší vybavení. Nejen v domácí dílně, ale i v průmyslové výrobě.

S kovem je potřeba pracovat relativně často, protože jako materiál je vhodný pro výrobu mnoha různých produktů nebo jejich částí. Nářadí musí být uzpůsobeno na práci s ním, zvlášť v odvětvích, jako je automotive, strojírenství, letectví, nábytkářství nebo stavebnictví a mnoho dalších. Do základní výbavy patří pásová bruska na kov, která je nejběžnějším nástrojem pro práci s tímto materiálem. Má brusný pás, který se točí vysokou rychlostí, a to umožňuje přesné a rychlé broušení. Pásová bruska na kov se hodí nejen na broušení velkých ploch, třeba kvůli odstranění škrábanců nebo koroze, ale také pro vyrovnání plochy do roviny, broušení nesrovnalostí i řezání kovů. Použít ji však můžeme i na dřevo nebo plast. Většina brusek navíc umožňuje nastavení hloubky broušení, což minimalizuje zbytečné odstraňování materiálu.

O něco méně známý, ale ne méně užitečný pomocník je magnetická vrtačka. Ta najde uplatnění především, než potřebujeme vrtat na těžko dostupných místech nebo tam, kde jednotlivé části nelze demontovat a odnést si je ke klasické vrtačce, tedy u různých konstrukcí, nosníků, velkých strojů, nákladních automobilů a podobně. Magnetická vrtačka pomůže například i dodatečně upravit povrch nebo do něj vyvrtat další otvory bezpečně a s mnohem menší námahou. Silný elektromagnet se postará o bezpečné upevnění, protože Pomůže základně přilnout k podkladu, což umožní přesné vrtání.

Práci nám samozřejmě může usnadnit i mnoho dalších nástrojů, vždy záleží na tom, s jakým materiálem potřebujeme pracovat a jaký má být výsledek. Moderní technologie nám tak šetří čas i námahu.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek