0.9 C
Brno
Čtvrtek, 21 listopadu, 2024
- Reklama -časopis
DomůPodnikáníInflace položila výrobce oblíbených japonských bonbonů, končí po 114 letech

Inflace položila výrobce oblíbených japonských bonbonů, končí po 114 letech

Sakuma’s Drops se objevily také v úspěšném animu filmu.

Oblíbené japonské bonbóny, na kterých si pochutnávaly celé generace, tak ikonické, že se dokonce objevily v úspěšném animu filmu, končí.

Sakuma’s Drops se staly obětí prudkého nárůstu cen surovin a energií. TASR o tom informuje na základě zprávy Reuters.

Společnost Sakumaseika se sídlem v Tokiu ve středu oznámila, že v lednu ukončí po 114 letech svoji činnost pro strmý nárůst výrobních nákladů, nedostatek pracovní síly a pokles prodeje svého hlavního produktu Sakuma’s Drops.

Znamení doby
Konec typických tvrdých, barevných ovocných bonbonů, které se prodávaly v červené ocelové plechovce, uvrhlo Japonsko do smutku.

„Vždy jsme měli doma plechovku, když jsem byl na základní škole,“ řekl třiapadesátiletý majitel cukrárny Naoe Watanabe. „Je to jako znamení doby. Teď je tolik možností ve srovnání s tím, když jsem byl dítě,“ dodal.

Společnost Sakumaseika uvedla, že už léta nezvýšila cenu bonbonů s osmi příchutěmi včetně jahody a citronu. Mnohé japonské firmy stále váhají, zda přenést prudký nárůst vstupních nákladů na zákazníky ze strachu, aby o ně nepřišli.

Budoucnost přibližně 100 zaměstnanců Sakumaseiky zůstává nejistá, uvedl zástupce společnosti.

Sakuma’s Drops
Firmu Sakumaseika založil v roce 1908 cukrář Sodžiro Sakuma. Své bonbóny vyráběla i při náletech během druhé světové války a inspirovala anime giganta Studio Ghibli, aby je zvěčnilo ve svém filmu Grave of the Fireflies (Hrob světlušek) z roku 1988.

Ve filmu z dob války si osiřelá dívka, která se svým bratrem bojují o přežití, nese s sebou červenou plechovku Sakuma’s Drops, malou část z majetku sourozenců po zničení jejich domu.

Sakuma’s Drops jsou však oblíbené zejména u starších spotřebitelů, zatímco dnešní děti si mohou vybírat z nesčetných nových produktů. Právě starší generace považuje za velmi smutné, že se ztrácí něco, co existovalo tak dlouho a vyvolává u nich nostalgické vzpomínky.


  1. Změny jízdních řádů k 9. 6. 2024 » Vlaky: spoj 5418 Stará Paka – Turnov – nepojede o letních prázdninách Přehled změn jízdních řádů autobusových…
aktuality První písemná zpráva pochází z roku 1203. Město se nachází v nadmořské výšce 330 metrů. Letovice leží na moravské straně bývalé zemské hranice Čech a Moravy.
aktuálně Změny předpisů účinné od 1. 1. 2024 Nadlimitní veřejné zakázky Výše limitů, podle kterých se určuje, zda se jedná o nadlimitní veřejnou zakázku, se snížily. Aktuální znění nařízení vlády 172/2016 Sb., o stanovení finančních limitů a částek…
bydlení S novinkami, které potěší snad každého nadšeného cestovatele, se v roce 2021 roztrhl na Severní Moravě a ve Slezsku pytel! Připomeňme si alespoň pár…
byznys Vyberte si organizované výlety a exkurze z naší bohaté nabídky a načerpejte zajímavé informace z nejrůznějších oblastí. Zajímá vás historie, chemie, kriminalistika, věda a technika, zvířata, lidová řemesla nebo slavné vynálezy?
dnes Prodej plastových desek je jednou z hlavních oblastí, na kterou se výrobci plastů zaměřují. Plastové desky jsou využívány v mnoha odvětvích díky své všestrannosti, odolnosti a snadné manipulaci.
ifinance Plastové polotovary jsou základními stavebními kameny pro řadu finálních produktů. Mepla nabízí široký sortiment plastových polotovarů, jako jsou tyče, trubky, desky a profily, které mohou být dále upravovány dle specifických požadavků zákazníků. 
magazín Už víc než 10 let například překonává průměr Evropské unie v podílu HDP, který dává na vědu. Co víc, čínský podíl od té doby jen a jen roste, byť ne závratným tempem, zatímco evropský v podstatě stagnuje a je na stejné úrovni jako před dekádou.
novinky  Čína vede v počtu zveřejněných vědeckých článků. A byť se v minulosti často mluvilo o tom, že je to na úkor kvality, dnes tomu tak rozhodně už není.
podnikání Ale například sedm z deseti nejvýznamnějších výzkumných organizací (představte si například akademie věd nebo velké univerzity) je podle Nature Indexu právě v Číně. Mimochodem, z Česka je nejvýše hodnocena Akademie věd, která je na 193. místě.
pro muže „V Číně je elektromobilita velmi významná. Mají velkou výhodu, že mají zdroje, umí to vyrobit, spolupracují, mají vlastní výrobu baterií, komponentů i čipů, a díky tomu jsou na polovičních cenách proti Evropě,“ říká o čínských výrobcích elektromobilů majitel předního českého výrobce autodílů Brano Group.
Průmysl Tempo růstu čínských výdajů na vědu a výzkum tedy zpomalilo. Americký náskok udržel zejména soukromý sektor. V největší míře IT a farmaceutické firmy, které mezi lety 2018 a 2021 zvýšily investice v této oblasti o více než třetinu. Státní podpora v USA zůstala na přibližně stejné úrovni.
seznam Z našeho hlediska bohužel Evropská unie ve srovnání s USA a Čínou zaostává. Čínské výdaje na výzkum a vývoj byly v roce 2021 o 40 % vyšší než ty evropské, což zdůrazňuje propast mezi hlavními globálními hráči a zbytkem světa.
týden Nové postavení Číny jako vědecké supervelmoci se projevuje mnoha způsoby. Jedním, který lze těžko přehlédnout, je stavba vědeckých „megaprojektů“. Výstavba a provoz obřích zařízení, která jsou navržena tak, aby produkovala velké množství dat a poznatků pro různé obory a průmysly, by postavení Číny jako vědecké velmoci měly dále upevnit.
události Historicky řečeno většinu velkých vědeckých projektů hostily USA, Evropa a Japonsko, které začaly budovat tato zařízení několik desetiletí před tím, než Čína spustila svůj první velký vědecký projekt. Peking to chce změnit.
večerník Čína vybudovala například obrovskou podzemní observatoř JUNO (Jiangmen Underground Neutrino Observatory). Obří detektor umístěný v podzemní laboratoři v hloubce 700 metrů obsahuje 20 tisíc tun kapaliny a má primárně zkoumat neutrina, tedy těžko polapitelné částice, které většinou hmotou procházejí zcela bez odporu. Jedná se o největší a nejcitlivější přístroj svého druhu, který kdy byl postaven.
Žena Prvním velkým projektem byl Pekingský urychlovač elektronů a pozitronů (BEPC), který se začal stavět v roce 1984. Zařízení, jež původně nebylo zcela mimořádné, se po sérii modernizací stalo prvním přístrojem na světě, který detekoval potvrzený tetrakvark, exotickou formu subatomární hmoty.
Ženy Podobně ambiciózní je i podzemní laboratoř CJPL v provincii S’-čchuan na jihozápadě země. Hlavním úkolem je hledání temné hmoty (tedy hmoty, jejíž gravitační vliv pozorujeme, ale jejíž částice z nějakého důvodu zatím nedokážeme pozorovat či zachytit). Nedávno byla rozšířena a s hloubkou 2400 metrů pod povrchem jde nejen o největší, ale také nejhlubší podzemní laboratoř světa.
zoznam Prvním velkým projektem byl Pekingský urychlovač elektronů a pozitronů (BEPC), který se začal stavět v roce 1984. Zařízení, jež původně nebylo zcela mimořádné, se po sérii modernizací stalo prvním přístrojem na světě, který detekoval potvrzený tetrakvark, exotickou formu subatomární hmoty.
zpravodaj Čína je druhým největším producentem zbraní a boom zažívá nejen v objemu výroby, ale i v technologiích. Většinu produkce si navíc nechávala pro sebe. Pokud Peking bude chtít, nepochybně může Moskvě dát lákavou nabídku.
zprávy V obou případech jde o urychlovače s obvodem kolem 100 kilometrů a rekordní energií srážek. Zařízení jsou primárně navržena jako „továrny“ na Higgsovy bosony; mělo bych jich tam vznikat o mnoho řádů více než na dnešním největším urychlovači LHC u Ženevy.
zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek